Kamieńczyk American Pale Ale

Gatunek piwa nowofalowego.

Piwo górnej fermentacji o barwie ciemnosłomkowej, lekko zamglonej. W smaku wyraźnie wyczuwalna goryczka, cytrusy oraz słodowość. Zapach, dzięki chmieleniu na zimno, wyraźnie cytrusowy.

Intensywny smak tego rodzaju piwa doskonale komponuje się z daniami mięsnymi: wołowymi, wieprzowymi, wszelkiego rodzaju mięsnymi sosami, ostrymi, dobrze doprawionymi. Ale również dzięki swojej wyrazistości APA będzie dobrym dodatkiem do lekkich, świeżych sałatek, delikatnych przekąsek, słonych dodatków, deserów.

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m.) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy, który spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się (po części wykuta sztucznie przez Walończyków) jaskinia – tzw. Złota Jama ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Spotkać tu można pluszcza – objętego ścisłą ochroną gatunkową ptaka, który jest jedynym w Polsce ptakiem śpiewającym, potrafiącym nurkować i poruszać się pod wodą. Przy wodospadzie znajduje się pierwsze prywatne schronisko górskie - Kamieńczyk, wybudowane w 1997 r. i prowadzone przez Państwa Sieleckich. Turyści mogą odpocząć tu przed dalszą wędrówką, zachwycając swe oczy widokiem wodospadu i próbując naszego piwa górnej fermentacji. Nasze American Pale Ale jest jasne, szczodrze nachmielone, orzeźwiające, z wyraźną goryczką.

Ekstrakt: 12,5, alkohol: 5%

Skład: Woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.