Szrenickie Pszeniczne

est to piwo pszeniczne, górnej fermentacji. Charakteryzuje się jasną barwą. W zapachu wyczuwalny aromat pomarańczy i kolendry. Mętne, o delikatnym smaku. Piwo lekkie, deserowe, bez wyraźnej goryczki. .

Ten rodzaj piwa świetnie sprawdzi się w towarzystwie ryb, owoców morza, drobiu oraz makaronów.

Szrenica (1362 m n.p.m) - szczyt położony w zachodniej części Karkonoszy, z którego roztacza się malowniczy widok na Szklarską Porębę, Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie oraz czeskie Karkonosze. Zbocza Szrenicy pokryte są kosodrzewiną i granitowym gołoborzem. Tutejszy mikroklimat alpejski jest domem dla wielu interesujących gatunków zwierząt m.in. dla podróżniczka – niewielkiego ptaka wędrownego z rodziny muchołówkowatych. Na samym szczycie Szrenicy znajduje się, wybudowane w latach 20-tych XX wieku, prowadzone przez Państwa Kłopotowskich - Schronisko Górskie Szrenica. Warto zawędrować w te okolice i spróbować tu naszego pszenicznego piwa, które jest delikatne, lekkie, o pomarańczowym aromacie, bez wyraźnej goryczki.

Ekstrakt: 12,5 %, alkohol: 5%

Skład: Woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże, płatki owsiane, skórka pomarańczowa, trawa cytrynowa, kolendra.